skurdo, ligos, senatvės, pasmerkimo, meilės praradimo ir mirties. Daugybę žmonių visam gyvenimui traumuoja bet kuri iš jų ar ir visos. Tokie žmonės gyvena nuolat įsitempę, kol visai pakrinka jų nervai.

Baimė žlugdo iniciatyvą, pakerta pasitikėjimą, slopina vaizduotę. Skatina nesąžiningumą, niekšiškumą, irzlumą.

Baimė nuolat tūno pasamonėje, ir apie ją dažiausiai nežino net pati auka. Jei baimė pasireiškia skausmais, dažniausiai galvos, žmogus gali ko nors imtis, kad jos atsikratytų. Bet neretai ji atsėlina nepastebimai, paveikia smegenis, ir šios negali normaliai funkfionuoti.

Žmogus tik pats gali ištraukti iš pasąmonės visas savo baimes. Tačiau savo proto būklę jis galės kontroliuoti tik tada, jei sukurs stiprią nervų sistemą. Tada jis drąsiai pasitiks savo baimes ir jas įveiks.

O dabar apie kiekvieną iš šešių svarbiausių baimių.

Skurdo baimė

Keliai į skurdą ir turtą skirtingi. jei norite būti turtingas, atsisakykite visko, kas veda į skurdą. Turtas- tai ne vien materialinė padėtis. Jis šiuo atveju suprantamas plačiau- tai sveikata, amžina jaunystė, energija, ilgas gyvenimas.

Skurdo baimė- tai nervinio išsekimo sukelta proto būklė. Stiprinkite savo nervus ir ši baimė praeis.

Ligos baimė

Ligos baimės užuomazgų aptiksime kiekvieno žmogaus smegenyse. kai žmogaus nervai nusilpę, kiekvienas skausmas jam atrodo mirtina liga, mat ima veikti vaizduotė.

Ligų žmonės prisikviečia kasdieniais įpročiais. Jei mityba neracionali, mažai valgote natūralaus maisto, – jūsų organizmui trūks vitaminų ir mineralinių medžiagų. Jei mažai judate, esate tingus- apsunkinate medžiagų apykaitą. Stenkitės gyventi pagal gamtos dėsnius ir neteks baimintis jokių ligų.

Senatvės baimė

Nusilpusių nervų žmogų apima senatvės baimė. Pasistenkite į šią problemą žvelgti logiškai ir protingai.

Pirmiausia nėra tokio dalyko kaip senatvė, nes žmogaus organizme nėra senesnių kaip vienuolikos mėnesių ląstelių (išskyrus kaulus ir dantis). Kiekvieną dieną daugybė ląstelių miršta ir susidaro daugybė naujų.

Sakoma, kad žmogus toks senas, kokios jo arterijos. Tai tiesa. Tačiau daugelis aštuoniasdešimtmečių turi gana elastingas arterijas. Jų gera medžiagų apytaka, regėjimas ir klausa. Jie išsaugo savo arterijas neužterštas.

Žmogaus amžius yra dvejopas- tai kalendoriniai ir biologiniai metai. Kalendoriniai metai nedaug reikš, jei gyvename pagal natūralius dėsnius. Tad suimkite save į rankas ir atsikratykite minčių apie senatvę.

Pasmerkimo baimė

Susilpnėjus nervų sistemai žmogus pasidaro labai jautrus. Jam atrodo, kad visi jį stebi, smerkia. Kad atsikratytume šios baimės, turime suprasti: žmonės yra pavydūs ir daugeliui vienintelis būdas pateisinti savo silpnumą- nuolatos kitą smerkti. tačiau reikėtų jaudintis ne tada, kai jus smerkia, o atvirkščiai, kai nebesmerkia. Tai turėtų reikšti, kad jūs stovite vietoje.

Įsidėmėkite: kad ir kaip norėtumėte, negalite padaryti ko nors malonaus iš karto visiems.

Gyvenkite išmintingai ir protingai, bet kokią kritiką leiskite pro ausis. Turėkite savo tiesą ir savo idealus ir tegul jūsų nežeidžia niekinga kritika ir neveikia apkalbos.

Baimė prarasti meilę

baimė

Kartais gali išnykti pasitikėjimas, atsirasti baimė, kad gali netekti artimo ir brangaus žmogaus. Tėra vienas būdas šį kompleksą įveikti- natūralus gyvenimas. Kai sustiprinsite nervų sistemą, šis jausmas praeis.

Neleiskite, kad jus apimtų pavydas. Jei ką nors mylite, tai nereiškia, kad tas žmogus yra jūsų nuosavybė.

Meilė- didžiausia jėga pasaulyje. To, kurį mylite ir kuris jus myli, šiaip sau prarasti neįmanoma. Jeigu praradote, vadinasi jis (arba ji) jūsų meilės nebuvo vertas.
Tikrosios meilės pagrindas yra valia, o ne emocijos <....> Tikroji meilė yra labiau valios negu jausmų aktas.

– M. SCOTT PECK

Įsidėmėkite: pasaulyje yra daug nepastovių žmonių, todėl negadinkite sau gyvenimo, jei teks su jais skirtis.
Nereikia baimintis likti vienam ar būti nemylimam. Tikrai yra bent vienas žmogus, kuriam reikia jūsų meilės. Ieškokite ir rasite. Pasitikėkite savimi.

Mirties baimė

Nuolat bijančių mirties žmonių nemažai. Šios mintys stelbia visą dvasinį gyvenimą. Tokia baimė tuščia, nes mirtis vis tiek ateis- galvosime apie ją ar ne.

Jaunystė- ruošimasis senatvei, gyvenimas- ruošimasis mirčiai. Elkimės taip, kad būtume patenkinti, kad nereikėtų atgailauti. Jeigu gerai dirbote, padarėte kažką tauraus ir sutvarkėte artimųjų gyvenimą ir toliau gyvenkite žvaliai. Gyvenkime oriai, kad galėtume oriai numirti.

Mintys ...

Gyvenimas panašus į upę, kuri šakojasi į dvi – sėkmės ir nesėkmės vagas. Sėkmės vaga teka teigiamos mintys, nesėkmės- neigiamos. O pavojingiausia iš tų negerųjų minčių – baimė.

Tikėjimas kuria vertybes, o baimė jas naikina. Tikėjimas kuria, o baimė griauna. Todėl labai svarbu suvokti baimės prigimtį ir priežastis, išmokti ją įveikti.

baimės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *