Sutrikusi regos organų veikla gali būti viena iš galvos skausmo priežasčių. Dažniausiai galvą skauda nuo trumparegystės, toliaregystės ir kitų ligų, susijusių su akių muskulatūros silpnumu. Sergant regos organų ligomis, paprastai galvą pradeda skaudėti jau vaikystėje po ilgesnio įtempto regėjimo: užsiėmimų mokykloje, pažiūrėjus spektaklį, kino filmą, televizorių. Daugiausia skauda tarpuakį.

Paprastai pirmiausia pradeda skaudėti kaktą ir pakaušį. Pamažu skausmas išplinta po visą galvą, neretai pereina į kaklą. Skausmas neaštrus, maudžiantis, kartais pulsuojantis.

Šios rūšies galvos skausmo atsiradimo mechanizmui turi reikšmės trišakio nervo galūnių akių raumenyse, kurie esti persitempę dėl regėjimo nepakantumo (sutrikimo), dirginimas.

Tokių ligonių negelbsti tabletės nuo galvos skausmo, o kankinantis skausmas dingsta tinkamai parinkus akinius ir laikantis regėjimo higienos taisyklių.

Suaugusiems galvą gali skaudėti nuo akių ligos glaukomos. Jai būdinga gerokai padidėjęs akispūdis. Galvos skausmas – svarbiausias šios ligos simptomas. Paprastai skausmas stiprus, priepolinis, vos apmalšinamas net stipriausiomis priemonėmis nuo skausmo. Gali skaudėti kaktą ir akis, smilkinius, viršugalvį ar pakaušį.

akių ligos

Tarp priepolių galvos gali visai neskaudėti ar skaudėti nestipriai.

Sergantiems glaukoma galvą skauda dėl to, kad dirginamos trišakio nervo I ir II šakų, taip pat akies obuolio kraujagyslių sienelėse esančios nervų galūnės. Turi reikšmės ir padidėjęs galvos smegenų centrinių struktūrų jautrumas skausmo impulsams. Glaukoma sergantiems asmenims galvos skausmas susilpnėja ar visiškai išnyksta vartojant akispūdį mažinančias priemones. Taip pat padeda šaldančios galvą priemonės ir kt. Kai medikamentinis gydymas neefektyvus, akispūdis sumažinamas chirurginiu būdu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Užsisakykite naujienas

Pažymėdami šį langelį patvirtinate, kad perskaitėte ir sutinkate su mūsų naudojimo sąlygomis, susijusiomis su duomenų, pateiktų per šią formą, saugojimu.

Psichologinės Paslaugos © 2021 – Sukurta iseo